Pradžia

Savitarnos kasose – ir loterijos bilietai

Savitarnos kasose – ir loterijos bilietai

Parduotuvėse plečiantis savitarnos zonoms, kurias ypač karantino metu lietuviai labai pamėgo dėl greito ir paprasto apsipirkimo, jose siūloma ir vis daugiau įprastose parduotuvių kasose teikiamų paslaugų. Viena iš jų – loterijos bilietų įsigijimas.

Pirkėjams – naujos paslaugos Jau 2017 m. vieno prekybos tinklo atliktas tyrimas skelbė, kad 9 iš 10 savitarnos kasų klientų yra labai patenkinti šia paslauga. Savitarnos populiarumas dar labiau šoktelėjo šiemet, siekiant mažinti kontaktą su aplinkiniais dėl COVID-19.

Savitarnos zonoje sutikta vilnietė Irena pasakojo, kad nuo pandemijos pradžios nei karto nestovėjo paprastoje kasoje: „Pirmą kartą konsultantė parodė kaip apsipirkti savitarnoje, o dabar viską pasidarau pati. Labai patogu, kai parduotuvėje nelieka jokio kontakto su kitais žmonėmis, apsiperku savo tempu, viską iškart susidedu į maišelį. Anksčiau savitarnoje pasigesdavau loterijos bilietų, o dabar pati juos išsispausdinu.“

Daug pirkėjų yra tokie kaip Irena, kartu su savitarnos plėtra nori gauti ir įprastose parduotuvių kasose teikiamas paslaugas. Taip ir atsirado naujiena, tik Lietuvoje prieinamas sprendimas – galimybė savitarnos kasose atsispausdinti ir įsigyti loterijų organizatorės „Olifėja“ vykdomų terminalinių loterijų „Teleloto“, „Eurojackpot“ ir „Vikinglotto“ bilietus.

„Kai mažmeninės prekybos tinklai pradėjo kalbėti apie savitarnos taškų sukūrimo poreikį, greitai supratome, kad mūsų pardavimų strategija turi būti pakoreguota ir pritaikyta savitarnai. Visam bilietų spausdinimo procesui sukurti ir pilnai įgyvendinti prireikė daugiau nei metų, tačiau šį iššūkį pavertėme galimybe, kaip žaidėjams ir toliau dalyvauti mėgstamose loterijose. Taip sukūrėme sistemą, kuri vadinasi „PerlasGate“, – sakė „Perlas Network“ prekybos direktorius Tadas Malinauskas. „Perlas Network“ ir „Olifėja“ kurdami šį sprendimą dirbo kartu.

Kaip savitarnose įsigyti loterijos bilietų?

Pirkėjai loterijos bilietų gali įsigyti 650 savitarnos kasų, išsidėsčiusių 180 didžiųjų prekybos tinklų ir 190 mažesnių parduotuvių. Bilietus galima išsirinkti dviem būdais – surasti prekių kataloge, kaip daroma perkant vaisius ar daržoves, arba nuskenuojant specialius žetonus.

„Loterijos bilietų pirkėjai yra įpratę, kad norint įsigyti bilietų, reikia ištiesti ranką ir paimti loterijos bilietą. Žaidėjai patys renkasi norimus bilietus. Dėl šios priežasties buvo pristatyta alternatyva – žetonas, kurį loterijos bilieto pirkėjas pats nuskaito kasoje. Tai tampa gera žaidėjų patirtimi, kuri yra itin svarbi vyresnio amžiaus žaidėjams, norintiems perprasti modernesnį paslaugų teikimo būdą“, – procesą detalizavo „Perlas Network“ atstovas.

Paklausus ką apie bilietų spausdinimą galvoja Irena, moteris džiaugėsi, jog laimėjimai yra jos pačios rankose. „Mėgstu „Teleloto“ ir „Eurojackpot“ loterijas ir esu pastebėjusi, kad man laimingiausi – ketvirtadienį ryte pirkti bilietai. Taip ketvirtadieniais ir ateinu į parduotuvę, kur pati atsispausdinu norimus bilietus. Kai laimiu, žinau, jog mano ranka buvo laiminga ir kitą savaitę vėl perku bilietų. O ir pirkimas su žetonais labai paprastas – nuskenuoji ir viskas“, – dalinosi moteris. 

Kai žaidėjas nuskenuoja bilieto žetoną parduotuvės kasoje, „PerlasGate“ sistema užregistruoja bilieto numerį ir jame esantį skaičių derinį centinėje „Olifėjos“ loterijų sistemoje. Ši informacija būtina laimėjimams išmokėti.  

Numatyta, jog 2021 m. pradžioje „PerlasGate“ sistemos diegimas didžiųjų prekybos tinklų savitarnos zonose bus įgyvendintas 100 proc.